Uncategorized

Rozhovor Budi Satria Kwan pre tričko!

Budi Satria Kwan je veľmi populárny grafický umelec z Indonézie, ktorého výtlačky vás museli upútať. Aj keď ho nepoznáte menom, už ste fanúšikom jeho úžasných diel, uisťujem vás. Je silne uvedený na úžasných miestach tričiek a komunitách ako Threadless, Society6, Lafraise, dizajn ľudí a mnoho ďalších. Bol dosť milý na to, aby sedel na pohovor a odpovedal veľmi čestným, profesionálnym a priamym spôsobom. Dúfame, že sa vám to bude páčiť, pretože sme to určite urobili. Veľmi si vážime čas, ktorý si vzal, aby nám poskytol prehľad o jeho umeleckých dielach. tu ide:
Oana: Ďakujem vám veľmi pekne za to, že ste sa dohodli na našich čitateľoch. Sú celkom oboznámení s vašou prácou, nehovoriac o popularite, ktorú si užívate v komunite tričiek a grafického dizajnu. Ale prvá vec je prvá – povedzte našim čitateľom niečo o sebe: Odkiaľ ste, odkiaľ bývate a aké je vaše hlavné povolanie?
Budi Satria Kwan: ​​Som nezávislý grafický výrobca, narodil som sa v Indonézii. Pohybujem sa medzi Singapur/Indonéziou na pracovné účely.
O: Prečo ste sa rozhodli stať sa ilustrátorom?
BSK: Stalo sa to prirodzene, vždy som miloval kreslenie od tej doby, čo som bol malý. Začal som však profesionálne pracovať asi pred 6 rokmi.
O: Ktorý bol váš prvý profesionálny dizajn a pre koho ste to urobili?
BSK: Bol to dvojzémový brožúra pre rozpočtový hostel v Makassar v Indonézii.
O: Ako sa blížite k projektu? Pracujete 100% digitálne alebo je zapojený papier?
BSK: Najprv vždy zistím, či klient už má na mysli obrázok, alebo či už má predstavu o tom, čo chcú. tiež zistiť, aký prístup uprednostňujú a všetky technické podrobnosti. Načrtnutie myšlienky je to, čo bude ďalej. V závislosti od rozpočtu prídem s jednou alebo niekoľkými možnými možnosťami dizajnu. Keď mi dostanem skicu zelené svetlo, dokončím ho. Zvyčajne pracujem 100% digitálne.
O: Ako by ste opísali svoj štýl?
BSK: Neustále sa vyvíja. Všeobecne je to farebné a atmosférické alebo jednoduché a zmysluplné.
O: Čo si myslíte, že váš štýl ilustrácie je charakteristický?
BSK: Každý umelec je jedinečný. Zdvih čiary, výber farby, predmet je zreteľný. Aby ste to však vedeli, musíte byť oboznámení s umeleckými dielami.
O: Aký je jeden zdroj inšpirácie, ktorý vás nikdy nezlyhal?
BSK: Karikatúry.
O: Zažili ste nejaké zlé prípady bloku dizajnéra? Ako ste to prekonali?
BSK: Áno, zvyčajne sa valím do Doom, kým nenájdem niečo, čo vyvoláva moju inšpiráciu. Sledovanie televízie alebo prehliadanie grafických kníh o dizajne zvyčajne pomáha.
O: Aká bola najťažšia práca, akú ste kedy dostali?
BSK: Navrhla pohľadnicu pre Národnú radu umenia. Časová os je krátka a existuje veľa revízií, najmä s písaním, logami sponzorov a technických podrobností.
O: Už ste niekedy odmietli projekt? Ak áno, prečo?
BSK: Odmietol som projekty hlavne z dôvodu nevhodného rozpočtu (ponuka je samozrejme príliš nízka) alebo kvôli nejasným smerom (potenciálni klienti nemajú jasnú predstavu o tom, čo chcú).
O: Existuje niečo, čo ste nikdy neboli schopní znázorniť?
BSK: Nič, na čo by som teraz myslel.
O: Myslíte si, že veľká časť vášho úspechu je výsledkom šťastia, alebo je to iba produkt tvrdej práce, výskumu a štúdia?
BSK: Vždy si myslím, že som celkom šťastný človek, takže je 51-49, s 51 pre šťastie.
O: Pokiaľ ide o vašu prácu, čo by ste povedali, je váš obľúbený dizajn a prečo?
Mier a Lubssk: Je to jednoduché, univerzálne, nesie pozitívne posolstvo. Je to tiež venované môjmu neskoro otcovi.
O: Koľko populárnej kultúry vo svojich dielach absorbujete? Môžete nám dať niekoľko príkladov?
BSK: V poslednej dobe sa zdržiavam od popkultúry. Myslím, že nie som tak dobrý s popkultúrou. Dva najnovšie dizajny inšpirované popkuloutmi, ktoré som urobil:
Loose Bricksuper Owlo: Na čom práve pracujete?
BSK: Dizajn tričiek pre webovú stránku tričiek založených na charitatívnej stránke. Téma: Voda.
O: Keďže ste skúseným dizajnérom, čo by ste povedali, sú niektoré z najdôležitejších lekcií, ktoré ste sa naučili týkajúce sa navrhovania?
BSK: Dizajn je niečo, čo musíte milovať. Bude to vrak v deň, keď o tom považujete za bremeno (napríklad keď musíte robiť početné revízie alebo keď musíte navrhnúť nudné veci), takže majte pozitívnu myseľ. Trend sa neustále mení, a preto sa prístup k dizajnu stále neustále vyvíja.
O: Máte nejaké rady pre mladých dizajnérov, ako sa dostať tam vonku a propagovať ju?
BSK: first you need an online personal website. joining a competition is another way. also post your work on heavy traffic websites like design blogs. however it never falls to make a promise of promotion in exchange for free/underpaid designs.
O: artists you admire?
BSK: Sam Weber, Van Gogh, Gauguin.
O: Any passions other than designing?
BSK: Cooking.
O: thank you so much, I personally am a big fan of yours and really appreciate you doing this.
Budi Satria Kwanzp8497586RQ

0/5 (0 recenzií)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *