Sharp-eyed šaty denne čítačka Shawn to poslal mi to, čo som vložiť nižšie pre tých z vás, ktorí nemôžu / nebudú / nestiahnete NY Times Stránka (odkaz tu):

Báječné! Móda tejto show z roku 1940 poskytuje pohľad na špičku obrovského historického ľadovca. organizované spoločnosťou Ellen Shanley, Coste Curator v múzeu v módnom ústave technológie, okolo výberu šaty z kolekcie múzea, je to o tom, čo sa stalo potom, čo Nemecko napadlo Paríž v roku 1940 a mesto, ktoré bol bezkonkurenčným vodcom západného sveta Vysoká móda stratila túto úlohu v New Yorku. V spojeneckých krajinách, reakcia na vojnu dizajnérov a výrobcov bola čiastočne určená úradne poverenými ochrannými opatreniami, ale nové štýly odrážali aj vojenský duch momentu. Na rozdiel od prepracovaných frilly neo-viktorských plášťov, ktoré vychádzali z Paríža tesne pred vojnou, americkí dizajnéri ako Adrian (pozri vyššie) začali vyrábať ťažké, zefektívnené, štvorcové šaty: no-nezmysly neo-klasické kostýmy pre ženy bojovníkov. Dámske športové oblečenie vzlietlo aj viedol elegantne funkčné návrhy Claire McCardell. (Athleticism bol dobrý kryt, podľa ktorého sa pašovať v erotike vo forme tenisového oblečenia a obleky na kúpanie.) Parížsky módny priemysel naďalej vyrábali pre bohatých francúzskych spolupracovníkov a Nemcov, ale bol izolovaný a jeho vplyv potrvaný. Potom, krátko po vojne, Paríž sa odrazil späť s novým vzhľadom, ultra-ženského štýlu vytvoreného kresťanským Diorom, ktorý obnovil mesto na svoje bývalé miesto ako vládcu svetovej módy. (Múzeum vo fit, siedmej Avenue na 27. ulici, Chelsea, (212) 217-5800, do 30. júla) Ken Johnson

Kliknutím na obrázok prejdete do stránky Fit Museum. Vstup je zadarmo, o ktorom si nemyslím, že som vedel. Uzavreté nedele a pondelok.

Zdieľajte to:
Twitter
Facebook

Páči sa ti to:
Rovnako ako načítanie …

Súvisiaci

Zoznámte sa s našimi inzerentmi # 10: Holly of Freudian Slips VintageOctober 8, 2008
Ako reagovať na Criticismiril 18, 2008
Musím začať niekde (a so zipsami) 21. mája 2007

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *