Uncategorized

ABC Koženia: 7 Spoločné podmienky, ktoré sa majú poznať

Koža je klasická textília, ktorá sa používa pri stavbe nespočetných mužov a dámskych odevov. Okrem bundy sú tu nohavice, šortky a dokonca aj šaty z kože. Koža, samozrejme, sa používa na výrobu mnohých doplnkov, z ktorých niektoré zahŕňajú pásy, náramky a čiapky.

Aj keď ste pravdepodobne narazili na niektoré z týchto kožených odevov a príslušenstva počas nákupných výletov, existuje niekoľko trocha mätúcich podmienok, ktoré sa môžete stretnúť. Tento príspevok ponúka príručku niektorých z najbežnejších kožených podmienok a to, čo znamenajú.

# 1) obilia

Zrná sa vzťahuje na najvzdialenejšiu vrstvu kože. Či už je to ovčiak, deerskin alebo hovädzie, všetky druhy kože majú zrno. Koža je vyrobená zo zvieracieho kože, ktorý sa skladá z viacerých vrstiev. Najvzdialenejšia vrstva – vrstva sa nachádza priamo pod kožušinou – je zrno.

Je dôležité poznamenať, že existujú rôzne typy kožených zŕn. Počas výroby kože je najvzdialenejšia vrstva opomenutá. Spôsob, akým sa zmení, ovplyvní kožené zrno.

Typy kožených zŕn zahŕňajú nasledovné:

Najlepšie zrno: špičková koža sa skladá zo všetkých typov kože, ktoré majú vonkajšiu vrstvu alebo zrno neporušené.
Full zrno: plnohodnotná koža je typ špičkovej kože, ktorá sa vyznačuje nedokončenou a prírodnou zrna.
Opravené obilie: Opravená koža zŕn, na druhej strane má hotové zrno. Inými slovami, najvzdialenejšia vrstva korigovanej kože sa spracuje na dosiahnutie jedinečného vzhľadu.

# 2) opaľovanie

Opaľovanie je jedným z procesov, ktorými sa robí koža. Bez ohľadu na typ zrna, všetka koža sa vykonáva opaľovaním. Opaľovanie je proces kože, ktorý zahŕňa liečbu zvieracieho kože. Vykonáva sa v koľaji. Tanneries sú podniky, ktoré sa špecializujú na spracovanie zvierat kože a nakoniec, konverziu zvieraťa kože do kože hotové.

Tanning je multitepový proces. Začína príprava zvieraťa skryť a namáčanie vo vode, po ktorom je vystavený rôznym chemikáliám. Je známa ako “opaľovanie”, pretože tradične zahŕňa použitie kyslej zlúčeniny známej ako “tanín”. Zatiaľ čo niektoré spoločnosti stále používajú Tannin na tento účel, mnohé z nich teraz používajú chrómové soli. Napriek tomu sa opaľovanie stále používa na výrobu kože zo surového zvieraťa skryť.

# 3) Napa

NAPA je špecifický typ kože, ktorý je cenený pre svoje ultra-jemné zrno. Stále sa skladá zo zvieraťa skryť, a je to stále vyrábané – rovnako ako všetky typy skutočnej kože. Koža NAPA je však typom prémiovej kože s hladšími, jemnejšími zrnami ako takmer všetky ostatné druhy kože.

Napa Koža bola vynájdená relaxačným činiteľom SAWYER v NAPA, Kalifornii. V minulosti sa uskutočnilo výlučne v meste jeho menovcov. Odvtedy Napa koža našla cestu do iných miest a regiónov. Je to jednoducho typ prémie, skutočná koža, ktorá má jemné a hladké zrno. Ak si trieť ruky cez odevu z Koženia Napa, budete cítiť jeho mäkkú a hladkú textúru. Iné druhy kože sú tiež hladké, ale vo všeobecnosti majú silnejšie zrno, ako je napríklad koža NAPA.

# 4) patina

Pri výskume kože sa môžete stretnúť pojem “patina”. Čo presne je patina? Patina je procesom prirodzeného starnutia, ktorý skutočné kožené skúsenosti. Postupom času, koža vyvinie rady starnutia, ktoré sa prejavujú vo forme ľahšieho, vyblednutého vzhľadu. Je známa ako patina, je to spoločná vlastnosť mnohých druhov kože.

Nie všetky druhy kože vytvoria patinu. Namiesto toho len top-zrno koža zvyčajne vyvíja patinu. Opravované zrno a iné druhy kože všeobecne nevyvíjajú patinu. Ak chcete, aby kožený odev vyvíjate patinu, budete sa musieť uistiť, že je vyrobená z top-zrno kože a nie je opravená zŕn.

# 5) Dokončenie

Dokončenie sa vzťahuje na proces, v ktorom je najvzdialenejšia vrstva kože, zrno potiahnutá látkou. Po čistení a príprave kožence zvierat môžu leatherming companies pridať dokončovacie spracovanie na obilie. Dokončovacie liečba v podstate vytvorí ochrannú bariéru nad obilím.

Koža, ktorá je hotová, má tendenciu vybaviť lesklý a riedší vzhľad ako nedokončená koža. Nevýhodou na hotovú kožu, je však, že často nedokáže vyvinúť patinu. Ak dávate prednosť staršiemu vzhľadu kože, môžete chcieť ísť s nedokončenými. Nedokončená koža ponúka prirodzenejšiu a prominentnú patinu ako jeho hotový náprotivok.

# 6) sedlové mydlo

Saddle mydlo sa stalo synonymom kože. Ak sa chystáte kúpiť odev z reálnej kože, mali by ste zvážiť vyzdvihnutie nejaké sedlo mydlo. Saddle mydlo je produkt, ktorý sa používa na čistenie, hydrát a ochranu skutočnej kože.

Soaddle mydlo, môžete stavať kožené odevy tak, aby trvalo dlhšie pri zachovaní hladšej a mäkšej textúry v procese. Skutočná koža má tendenciu vyschnúť. With pórovité prírody, absorbuje vlhkosť z okolitého vzduchu. Naopak, skutočná koža môže uvoľňovať vlhkosť do okolitého vzduchu. Ak kožené odevné odevy uvoľní príliš veľa vlhkosti, bude nevyhnutne vyschnúť. Našťastie, môžete to zabrániť tomu, aby sa na ňom zabránili pomocou Saddle mydlo.

# 7) Faux kože

Je pravdepodobné, že ste počuli o umelej koži v určitom bode alebo iné. Nespočetné odevy obchody predávajú odevy vyrobené z umelej kože. Z diaľky môžu tieto odevy vyzerať ako tie, ktoré sú vyrobené zo skutočnej kože, ale sú nápadne odlišné.

Fauxova koža je tiež známa ako umelá koža. A ako názov napovedá, nie je to skutočná koža. Fauxova koža sa typicky skladá z tkaniny základnej vrstvy, ktorá je pripevnená syntetickou hornou vrstvou. Niektoré z nich majú polyuretán (PU) top vrstvu, zatiaľ čo iné majú vinylovú vrchnú vrstvu. Bez ohľadu na to, že všetky typy umelej kože majú syntetickú hornú vrstvu a látkovú základnú vrstvu. Nie sú vyrobené zo zvieracieho kože, ani nie sú opálené alebo inak spracované. Preto faux kože nie je skutočná koža.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *